Letní láska: Jak ji poznáte?

Jak poznáte letní lásku?

1. Letní láska vzniká v jiném, než je každodenní prostředí. Ideální jsou pro ni dovolené, festivaly, výlety k vodě, výšlapy do hor, letní akce, táboráky, zábavy pod širým nebem. Jestli jste se právě takto seznámili se svou vyvolenou nebo vyvoleným, zpozorněte. Když pomine bezprostřední kouzlo nového a neznámého prostředí, může vám láska zevšednět. Problematické bývají zejména dovolené, kde se potkáte s lidmi z jiných zemí, koutů světa nebo i republiky. Takový vztah může být nejen dost finančně náročný, ale také dlouhodobě neudržitelný.

2. Letní láska bývá exotická a velmi intenzivní. Vše co vás běžně přitahuje na vašem protějšku, v tomto případě neplatí. Neuvažujete racionálně, pouze se necháváte unášet kouzlem okamžiku. Odtud pramení intenzita, s jakou jste schopni se zamilovat a podlehnout tomuto novému pocitu. Exotičnost letní lásky se může projevovat různými způsoby. Jednak ve výběru partnera, který může být i jiné rasy, vyznání a kultury, jiné sociální a třídní příslušnosti. Častokrát bývá také o hodně mladší nebo starší. Jednak se projevuje v daném prostředí, které se do celého vztahu promítá.

3. Letní láska je často tajná. Bláznivě jste se zamilovali a nemůžete to nikomu říct, protože máte pocit, že by to vaše okolí nepochopilo a nezvládlo? I to bývá jeden ze znaků letní lásky. A o to víc si ji užíváte nebo kvůli ní trpíte. Jste se svým milým, se svou milou proti celému světu a to vám dodává sílu, na druhé straně to však může být velmi frustrující. Co když by vás vaše rodina nebo vaši přátelé odsoudili?

4. Letní lásku si většinou idealizujeme. Zatímco při vybírání celoživotního partnera se většina lidí snaží být rozumná a udržet si alespoň ze začátku určitý odstup, do letní lásky se všichni vrhají po hlavě. O žádné racionalitě nemůže být ani řeč. Velmi často si myslíte, že člověk, kterého jste potkali, má ty nejlepší vlastnosti, a často zapomínáte na to, že ve skutečnosti je to spíše vaše představa o něm nežli skutečnost.

5. Letní láska nepřežije každodenní rutinu. Trvanlivost letní lásky bývá velmi často omezená na dobu určitou. Ať už jde jen o dobu trvání dovolené, nebo má částečný přesah do každodenního života a rutiny, déle než pár týdnů či měsíců zpravidla nevydrží. To jí však neubírá na kouzle a intenzitě. A určitě byste mezi sebou našli i výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Jak udělat z letní lásky dlouhodobý vztah?

Předně si musíte přestat svého milého nebo svou milou tolik idealizovat. Když s ním nebo s ní strávíte více času, uvidíte, jestli je to pro vás vhodný partner pro život anebo to byl jen krátkodobý úlet. Intenzivní okouzlení postupem času vyprchá a vy můžete pozorovat, jestli máte společné hodnoty a cíle, jestli jste ochotni sdílet svůj prostor s tím druhým, jestli s ním dokážete vydržet v běžných každodenních situacích a jak moc si vzájemně lezete na nervy.

Jako každý vztah i tento potřebuje především tvrdou práci, vzájemnou komunikaci a kompromisy na obou stranách. To, co vám jako zamilovanému člověku nevadilo, ba dokonce imponovalo, může se najednou jevit jako nepřekonatelná překážka.

Pokud to tak je, nevadí. Moudrý člověk pozná, kdy je třeba vytrvat a kdy je lepší vzdát to a hodit to za hlavu. Takže pokud jste právě poznali svou letní lásku, nevadí. Držte si klobouky, užijte si ji a přežijte ji ve zdraví.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte