Partnerský horoskop radí: Zkuste aromaterapii pro dva

Čich vždy patřil mezi pět základních lidských smyslů. I v dnešní době mu přikládáme důležitou roli. Vybíráme si antiperspirant, abychom se nepotili příliš, parfém, abychom voněli, prací prášek a aviváž, aby nám vonělo oblečení. Do interiérů umísťujeme různé osvěžovače vzduchu, zapalujeme vonné tyčinky nebo svíčky pro lepší náladu. Zkrátka děláme vše, aby nám naše okolí krásně a příjemně vonělo a abychom i my voněli našemu okolí.


Léčivou sílu aromaterapie objevili již naši předci. Zjistili, že některé bylinky, jako například levandule, santal, borovice nebo růže mají nejen výjimečné účinky na pokožku, ale jejich vůně také dokáže uklidnit mysl.  V dnešní době existuje nepřeberné množství přírodních esenciálních olejů, které lze využít nejen pro ošetření kůže, masáže, ale také pro aromaterapii.


Udělejte si se svým partnerem hezký večer a vyberte si společně vůni, která se bude líbit vám oběma. Dopřejte si alespoň hodinu nebo dvě klidu. Ztlumte světlo a zajistěte, aby bylo v místnosti tlumené osvětlení. Začněte příjemnou masáží.


Do rostlinného oleje, slunečnicového, olivového, mandlového nebo sezamového, přidejte pár kapek aromatické olejové esence. Oleje se míchají těsně před masáží. Pokud se chcete stimulovat a povzbudit, vyberte si třeba citronovou trávu, zázvor nebo granátové jablko. Tyto aromaterapeutické oleje se obzvláště hodí pro střelce, berany, býky a raky. Přejete-li se spíš uklidnit a příjemně usnout, zvolte levanduli, santal, jasmín nebo cedr. Jde o vhodné oleje pro panny, vodnáře, kozorohy a štíry.
Můžete si však vybrat i oleje neutrálního charakteru jako je růže, borovice nebo mandarinka. Ocení je především ryby, blíženci, lvi a váhy.


Aromamasáž uvolňuje tělo a prostřednictvím čistých přírodních olejů dodává hebkost a pružnost pokožce a díky vůním blahodárně působí i na duši a mysl. Užijte si ji se svým partnerem a budete se oba cítit jako znovuzrození.
 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte