Vztahy podle čínského horoskopu - Proč jsou některá partnerství odsouzena k zániku?

Za mnohé problémy ve vztazích, které působí na první pohled nepochopitelně, může čínský horoskop partnerů. Konkrétně jde o negativní vztah pán-sluha, který je faktorem, na nějž se velmi často při sledování partnerských horoskopů zapomíná. Tento vztah přitom může mít pro mnohé páry naprosto fatální důsledky.

Stanley Bradley upozorňuje na teorii z knihy Čínský horoskop o partnerství, která není příliš známá a která tento fenomén podrobněji vysvětluje. Ke každému znamení východního horoskopu totiž náleží jedno, které je jeho pánem a další, které mu je sluhou. Blízký vztah mezi znameními, jež se ocitnou ve spojení pán-sluha, se přitom striktně nedoporučuje.

Vztah pán-sluha nemůže fungovat

Důvodů je proto hned několik. Tato teorie vychází z vektorového kruhu, který zobrazuje energetické vztahy v čínském horoskopu. Pár příkladů: Drak ovládá Králíka a zároveň slouží Praseti, Prase je pánem Draka a sluhou Koně, Kůň je pánem Prasete a slouží Kryse, Krysa je pánem Koně a slouží Opici, Opice vládne Kryse a slouží Hadovi, a tak dále.

Pokud se ocitnete ve vztahu definovaném těmito měřítky, ať už jste sluhou nebo pánem, může to pro vás mít velmi neblahé následky. Vektorový kruh je totiž údajně nejmocnější vztahovou strukturou čínské astrologie. Ve vektorových vztazích neexistuje žádná svobodná vůle, logika, intuice nebo zdravý rozum. Jde přitom o energetickou bouři, ve které se nedá nastolit rovnováha. „Život v takovém vztahu se podobá životu na sudu střelného prachu, kde se každou chvíli může stát něco neočekávaného,“ tvrdí Stanley Bradley.

Osudová láska nebo cesta do pekla?

Právě o těchto vztazích lidé často hovoří jako o osudové lásce, vášni, nebezpečné přitažlivosti, která se nedá ovládat. Vektorový kruh člověka zbavuje svobody, vystavuje ho neustálému tlaku a nervovému vypětí. „Kdo zažil něco takového na vlastní kůži, stejně jako já potvrdí, že to není láska, ale spíše něco nevysvětlitelného. Nedokážete žít bez toho druhého, ale neumíte žít ani s ním,“ sdělil věštec.

Čínská moudrost mu v tom dává za pravdu. Neustálý tlak ve vztahu navíc vede k hádkám, nevěře, žárlivosti a snaze utéci před vztahem pomocí alkoholu a drog. V praxi prý navíc dochází k tomu, že sluha vypuštěný z takového svazku se okamžitě stane úspěšným, a to i v oblastech, kde by to nikdo nepředpokládal. Bohužel právě v těchto vztazích dochází k tomu, že se lidé rozvedou jenom proto, aby se po nějaké době opět vrátili k sobě a znovu se vzali.

Problematika vztahů podle čínského horoskopu

Abyste se takového sebedestruktivního vztahu mohli vyvarovat, připravili jsme pro vás následující tabulku, ve které si můžete najít, kdo je podle vašeho čínského horoskopu vaším pánem a vaším sluhou. Vztah pán sluha může být totiž velmi nepříjemný i v běžných kamarádských vztazích, na pracovišti nebo mezi rodinnými příslušníky.

 • Krysa je pánem Koně sluhou Opice
 • Buvol je pánem Tygra sluhou Psa
 • Tygr je pánem Kozy (Ovce) sluhou Buvola
 • Králík je pánem Kohouta sluhou Draka
 • Drak je pánem Králíka sluhou Prasete
 • Had je pánem Opice sluhou Kozy (Ovce)
 • Kůň je pánem Prasete sluhou Krysy
 • Koza (Ovce) je pánem Hada sluhou Tygra
 • Opice je pánem Krysy sluhou Hada
 • Kohout je pánem Psa sluhou Králíka
 • Pes je pánem Buvola sluhou Kohouta
 • Prase je pánem Draka sluhou Koně

Podle některých autorů se vektorový vztah dá zmírnit pouze velkým věkovým rozdílem, častým odloučením, například když partner odjíždí za prací do zahraničí, nebo vykoupením se z područí pána velkými finančními příjmy. Osudovost a negativní dopady tohoto vztahu se však nedají smazat, ani odstranit.

Stanley Bradley vám přesto na Astro TV přináší několik dalších rad, jak se můžete z negativ tohoto vztahu vymanit, pokud už se v něm nacházíte a chcete se svým partnerem přesto zůstat.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte